Máme OTEVŘENO. Objednejte si zboží a my Vám ho co nejdříve dodáme. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přejeme pohodlné nakupování. Tým e-shopu Čerpadla Oramont.cz

Doplněk ovládací skříně - SOFTSTART (softstartér) Plynulý rozběh elektromotoru

 
  • 1 z 2
 

Softstartér umožňuje měkké spuštění (rozběh) asynchronního elektromotoru, který eliminuje namáhání mechanických částí (převodová skřín, hřídel atd.) a odstraňuje proudové špičky.

Dostupnost Zvolte variantu Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku
Varianta
Můžeme doručit do
3.9.2019 3.9.2019 3.9.2019 3.9.2019
Cena 3 388 Kč 3 509 Kč 5 324 Kč 9 680 Kč od 3 388 Kč / ks včetně DPH
2 800 Kč / ks 2 900 Kč / ks 4 400 Kč / ks 8 000 Kč / ks od 2 800 Kč    
Kategorie Příslušenství pro čerpadla ORAMONT®
Záruka 2 roky
 

Doplněk ovládací skříně - SOFTSTART (plynulý rozběh elektromotoru)

Upozornění: Tento doplněk nelze zakoupit samostatně. Jedná se o doplněk ovládací skříně čerpadla nebo míchadla a lze zakoupit pouze v případě objednání ovládací skříně k čerpadlu nebo míchadlu.

Softstartér je zařízení používané v elektrotechnice, které má za cíl krátkodobě snížit zatížení u asynchronních motorů při jejich spouštění. Tím se prodlužuje životnost elektromotoru i mechanických součástí čerpadla nebo míchadla.

Ke každému čerpadlu nebo míchadlu proto doporučujeme doplněk - modul ovládací skříně SoftStart – plynulý rozběh elektromotoru. Softstartér umožňuje měkké spuštění (rozběh) asynchronního elektromotoru, který eliminuje namáhání mechanických částí (převodová skřín, hřídel atd.) a zabraňuje výkyvům napětí v distribuční síti. Při spouštění motoru řídí tok proudu a regulují velikost napětí. U třífázových motorů jsou elektronické softstartéry nejčastěji konstruovány jako soustava tří párů tyristorů v reverzním zapojení (paralelním zapojení proti sobě) pro řízení každé fáze zvlášť. Softstartér je dokonalejší alternativou k zatím stále nejpoužívanějším rozběhům hvězda-trojúhelník.

Jedná se o softstartér s měkkým náběhem k měkkému spouštění třífázových motorů s normální četností spouštění pro rozsah výkonů od 4 do 200 A (1,5 kW až 110 kW při 400 V). Spínací přechodové jevy a podíly stejnosměrného proudu při spuštění jsou účinně potlačeny a zaručují stejnoměrný náběh motoru. Speciální způsob ovládání (asymetrické řízení zapalování) pro funkci spouštěče nepoužívá stejnosměrné podíly proudu, které za normálních okolností vznikají ve dvoufázovém spouštěči s měkkým náběhem. Díky tomu se potlačí vznik eliptického točivého pole, které vede k nestejnoměrnému náběhu motoru a zbytečně tuto dobu prodlužuje.

Použití:
- Typické oblasti použití spouštěče s měkkým náběhem jsou pohony čerpadel nebo míchadel

- Používá se jako doplněk všech druhů ovládacích skříní ORAMONT® jak u skříní čerpadel, tak i míchadel.

Výhody elektronického softstartéru:
- Omezení velkého záběrového proudu (abychom nemuseli instalovat větší jistič)
- Slouží k plynulému startu motoru, a tím podstatně spoří Vaši elektrickou energii při rozběhu
- Rozměr zařízení je mnohem kompaktnější než u klasických spínacích řešení (rozběh hvězda-trojúhelník)
- Hladké zapnutí čerpadla nebo míchadla snižuje zatížení (tlakové rázy) a opotřebení celého systému klesá
- Redukce nákladů na údržbu a opravy minimalizací elektrického a mechanického zatížení při rozběhu zažízení

Druh příslušenství Elektro
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete ZDE>>>