Máme otevřeno. Přejeme pohodlné nakupování. Tým e-shopu Čerpadla Oramont.cz

Míchadla hustých kalů Oramont®

Ponorná vrtulová míchadla pro husté kaly a kejdu ORAMONT® MO, MO2G | MON, MON2G jsou poctivé české výrobky firmy ORAMONT SYSTEM s.r.o. Zakládáme si na kvalitě použitých materiálů a součástek při výrobě, a proto velká většina komponentů pochází z vlastní výroby a českých sléváren. Ponorná vrtulová míchadla slouží k homogenizaci - míchání hustých kapalin a kalů. Ideální jsou k míchání hovězí kejdy, vepřové kejdy, močoviny, digestátu z bioplynových stanic a podobných kapalin s obsahem sušiny do 12%. Ponorná kalová míchadla se nejčastěji instalují do skladovacích jímek nebo nádrží, kde se často tvoří sediment -  usazeniny a plovoucí sušina vytvářející krustu. Díky míchadlu je možné tyto usazeniny a krustu smíchat dohromady s tekutou složkou, čímž je docílena homogennost média - kejdy před jejím čerpáním z jímky. S použitím ponorného kalového míchadla dosáhnete správné hustoty kejdy a můžete tak využít plnou kapacitu skladovací jímky. Míchadla jsou osazena nejnovějšími elektromotory Siemens v suchém provedení, které jsou vybaveny tepelnou ochranou proti přehřátí a přetížení. Díky převodovému ústrojí bylo dosáhnuto velkému kroutícímu momentu na výstupní hřídeli, na které je osazena homogenizační vrtule s velkou činnou plochou, pro maximálně dynamickou účinnost pří míchání – homogenizaci kejdy, digestátu a podobných hustých kapalin. Pro velkou účinnost míchadel jsou použity komponenty – příslušenství, které zajišťují směrové i výškové polohování míchadel, čímž je zajištěn velký akční rádius míchadel pro homogenizaci – promíchání.

Ponorná vrtulová míchadla ORAMONT® MO, MO2G | MON, MON2G obsahují čidlo průsaku ucpávky (čidlo vlhkosti) a mechanickou ucpávku, mazanou stálou olejovou náplní. Nejprodávanějším míchadlem v České republice je verze ORAMONT® MO15 a MON15 s motorem 15kW. Na výběr se nabízí 2 typové řady míchadel:

MO - typová řada míchadel s ocelovou vrtulí

MON - typová řada míchadel s nerezovou vrtulí

MO2G - typová řada míchadel druhé generace s ocelovou vrtulí a nejnovějšími elektromotory s účinností třídy IE2

MON2G - typová řada míchadel druhé generace s nerezovou vrtulí a nejnovějšími elektromotory s účinností třídy IE2

K ponorným vrtulovým míchadlům ORAMONT® MO, MO2G | MON, MON2G je možné zakoupit nerezovou upínací konzoli míchadla, originální ovládací skříň a závěsné zařízení, které slouží k nastavení výšky a směru natočení míchadla. Umožňuje vytažení míchadla a ponoření zpět i v případě, kdy je jímka naplněná na maximální hladinu. Závěsné zařízení míchadla se vyrábí v délkách 3-12,5m, je vyrobeno z nerezové nebo pozinkované oceli. Závěsné zařízení obsahuje sloup míchadla (100x100mm), spodní a vrchní kotvení s aretací, ovládací páku, ruční jeřábek, závěsné lanko(nerez), dále pak lankové a kabelové svorky.

Ovládání míchadel je řešeno pomocí originální ovládací skříně. Ta je standardně vybavena tepelnou ochranou, proudovou ochranou, čítačem provozních hodin, signalizací přehřátí motoru a režimem ovládání ručně / automaticky. S použitím ultrazvukového snímače hladiny lze ovládání čerpadel a míchadel plně automatizovat. Ke každému míchadlu doporučujeme doplněk ovládací skříně SoftStart – plynulý rozběh elektromotoru. Softstartér umožňuje měkké spuštění (rozběh) asynchronního elektromotoru, který eliminuje namáhání mechanických částí motoru (hřídele, atd) a zabraňuje výkyvům napětí v distribuční síti. Vedlejší pozitivní účinky jsou snížení provozních nákladů a prodloužené servisní intervaly.
Elektropříslušenství pro míchadla naleznete ZDE >>>

 

Nejprodávanější

58
189900158189900
Značky
Druh příslušenství
Výbava stroje
Výkon motoru

Stránka 1 z 2 - 29 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 29 položek celkem