Máme otevřeno. Přejeme pohodlné nakupování. Tým e-shopu Čerpadla Oramont.cz

Čerpadla hustých kalů ORAMONT ®

Ponorná kalová čerpadla pro husté kaly a kejdu ORAMONT® PO | POR | PVO | PVOR | PVORM jsou poctivé české výrobky firmy ORAMONT SYSTEM s.r.o. Zakládáme si na kvalitě použitých materiálů a součástek při výrobě, a proto velká většina komponentů pochází z vlastní výroby a českých sléváren. Ponorná kalová čerpadla slouží k čerpání vepřové kejdy, hovězí kejdy, močoviny, digestátu z bioplynových stanic a podobných kapalin s obsahem sušiny do 12%. Specifické je provedení činné části čerpacího ústrojí. To je přizpůsobené tak, aby bylo schopné dynamicky přečerpávat husté kaly s příměsí slámy do velké vzdálenosti s maximálním výtlakem.

Čerpadla jsou osazena nejnovějšími elektromotory Siemens v suchém provedení, které jsou vybaveny tepelnou ochranou proti přehřátí a přetížení. Ponorná kalová čerpadla řady ORAMONT® PO a POR obsahují také čidlo průsaku ucpávky (čidlo vlhkosti) a ochranný systém hnacího ústrojí pomocí střižných kolíků. Na výběr se nabízí hned několik typových řad čerpadel, které vyrábíme:

PO - typová řada čerpadel bez řezací příruby

POR - typová řada čerpadel s řezací přírubou

PVO - typová řada vertikálních nerezových čerpadel bez řezací příruby

PVOR - typová řada vertikálních nerezových čerpadel s řezací přírubou

PVORM - typová řada nerezových vertikálních čerpadel s řezací přírubou, míchací tryskou a upínací konzolí

K ponorným kalovým čerpadlům ORAMONT® PO | POR je možné zakoupit spouštěcí zařízení SZ DN100 se samoupínacím kolenem, které slouží ke snadnému spuštění a vytažení čerpadla z jímky bez nutnosti demontáže výtlačného potrubí v jímce. Spouštěcí zařízení se vyrábí v délkách 1-12m, obsahuje potrubí (ocel nebo nerez) zakončené přírubou DN100.

Vertikální segmentová čerpadla ORAMONT® PVO | PVOR | PVORM jsou ideální zejména do přípravných a přečerpávacích jímek pod úrovní terénu, vyrábí se v délce 3m | 4m | 5m | 6m a jsou upravena dle potřeb zákazníka. Nerezová vertikální čerpadla jsou vyrobena ve sloupovém provedení, kde elektromotor je v nadhladinové části jímky.

Ovládání čerpadel je řešeno pomocí originální ovládací skříně. Ta je standardně vybavena tepelnou ochranou, proudovou ochranou, čítačem provozních hodin, signalizací přehřátí motoru a režimem ovládání ručně / automaticky. Hlídání požadované hladiny v jímce může být řešeno plovákovým spínačem, ultrazvukovým čidlem napojeným na automatický spínač čerpadla nebo se čerpadla mohou ovládat ručně. Ke každému čerpadlu doporučujeme doplněk ovládací skříně SoftStart – plynulý rozběh elektromotoru. Softstartér umožňuje měkké spuštění (rozběh) asynchronního elektromotoru, který eliminuje namáhání mechanických částí motoru (hřídele, atd) a zabraňuje výkyvům napětí v distribuční síti. Vedlejší pozitivní účinky jsou snížení provozních nákladů a prodloužené servisní intervaly.
Elektro příslušenství pro čerpadla naleznete ZDE >>>

 

Nejprodávanější

58
256000158256000
Značky
Druh příslušenství
Požadovaný průtok
Průchodnost čerpadlem
Velikost výtlačného hrdla
Výbava stroje
Výkon motoru

Stránka 1 z 3 - 49 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 49 položek celkem